Karta kredytowa to specjalny rodzaj karty, umożliwiający zapłacenie środkami, jakie de facto należą do oddziału bankowego. Oznacza to, iż jest ona udostępniona dla konkretnej grupy konsumentów korzystających z limitu kredytowego przyznanego przez instytucję bankową. Taką kartę płatniczą konsument może założyć w takim samym banku, w jakim ma rachunek.

Warto natomiast wiedzieć, że są to 2 oddzielne produkty finansowe i z tego względu posiadanie rachunku w banku, w którym chce się mieć kartę kredytową nie jest czymś koniecznym. Dlatego śmiało można sprawdzać najlepsze konto osobiste i znaleźć odpowiednie rozwiązanie pod swoje oczekiwania.

W trakcie zakupów z wykorzystaniem karty kredytowej środki pobrane są wprost z rachunku kredytowego karty, co daje szansę klientowi banku zaciągnąć zobowiązanie bez konieczności wnioskowania o kredyt pieniężny. Sumę limitu na karcie ustali pożyczkodawca. Jest ona całokształtem comiesięcznych dochodów a także sytuacji kredytowej danej osoby. Kartą kredytową można płacić w punktach sprzedaży stacjonarnych i internetowych, a także z jej wykorzystaniem można wypłacić środki w bankomacie. Przy założeniu karty kredytowej podpisywana jest umowa z bankiem, w jakiej znajdują się uzgodnienia dotyczące tego, w jakim czasie posiadacz karty ma obowiązek spłaty.

Kiedy konkretna osoba wyrobi się w tym terminie, to pożyczka będzie nieoprocentowana. Z kolei, gdy termin nie będzie dotrzymany, doliczone będą odsetki zgodnie z regulaminem przystosowanym do takiego produktu finansowego. Do zalet związanych z dysponowaniem kartą kredytową można zaliczyć: wygodę, bezpieczeństwo, możliwość skorzystania z programów lojalnościowych i zniżkowych, spokój w wypadku kiedy ma się nieprzewidziane koszty, opcję otrzymania karty kredytowej bardzo szybko, od razu po złożeniu podania. Trzeba jednak uczyć się kontrolować swoje finanse, bo w przypadku karty kredytowej można łatwo się zapomnieć i wydać nieco więcej. Z tego powodu, kiedy ktoś chciałby posiadać ten produkt o charakterze finansowym, to musi podchodzić do tego z maksymalną odpowiedzialnością.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY