Przy wynajęciu samochodu warto zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy, które w niejednym przypadku uchronią przed niepotrzebnymi kosztami. To, co wypożyczalnia samochodów sportowych prezentuje w swoim cenniku to cena bazowa, lecz zdarzają się sytuacje, gdy z jakiś powodów pojawi się spora dopłata.

Najczęściej będzie to miało miejsce po przejechaniu dziennego kilometrowego limitu. Klienci nie są tego świadomi i pozwalają sobie na długą jazdę, a potem jest niemiła niespodzianka że koszty gwałtownie wzrosły. Z tego też powodu jedną z ważniejszych spraw przy takim wynajmie jest przeczytanie dokładnie umowy zanim się odbierze kluczyki, i dokładne wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Kolejną rzeczą, o jakiej należy pamiętać, jest poinformowanie o każdym kierowcy. Jeżeli nie zrobi się tego, to w przypadku jakiejś kolizji czy stłuczki okazać się może, że do opłacenia będzie cała naprawa. W związku z tym że bus 9 osobowych wypożyczalnia zawsze będzie się wiązał z prawdopodobieństwem niespodziewanego zdarzenia w podróży, to należy sprawdzić dokładnie jak wygląda kwestia ubezpieczenia. Najczęściej polisa AC i OC będzie, ale pojawić się może duży udział własny w powstałej szkodzie.

Przy niedużej dopłacie da się z niego zrezygnować, dlatego to jest warta rozważenia opcja. Przeważnie auta sportowe na wynajem są zatankowane do pełna, i też takie powinny być oddane. Najlepiej zrobić to samemu, tuż przy oddawaniu samochodu. Jeśli się tego nie zrobi wypożyczalnia przeważnie naliczy dodatkową opłatę, a cena paliwa na pewno nie będzie tak korzystna jak na stacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY