Posiadacze ogrodów dobrze wiedzą, że wraz z przychodzącą wiosną czekać ich będzie dużo pracy. Rzecz jasna mogą zostawić i nic nie robić, ale wtedy w późniejszych miesiącach te zaniedbania staną się bardzo widoczne. Dlatego też trzeba przeznaczyć parę weekendów i zająć się wszystkim, co jest konieczne do tego, żeby ogród ładnie się prezentował. Do większości takich prac potrzebne będą różnego rodzaju sprzęty, takie jak na przykład stihl małe pilarki spalinowe. Jeśli ktoś takich nie posiada, to odwiedzić powinien jakiś sklep stihl i zrobić tam niezbędne zakupy. Dobrą porą na ich robienie jest zima, można wówczas liczyć na ciekawe promocje, a dodatkowo na spokojnie się zastanowić co będzie potrzebne.

Duża część prac wiosennych zależy od pogody, i wtedy zwyczajnie może nie być czasu na poszukiwania. Prace te trzeba też zaplanować w odpowiedni sposób, ponieważ nieodpowiednia ich kolejność może przynieść więcej szkody niż pożytku. W pierwszej kolejności rozpocząć trzeba od dokładnego wysprzątania wszystkiego, dotyczy to przede wszystkim usunięcia suchych liści, gałęzi oraz śmieci. Pozbywanie się resztek roślin powinno być wykonane z ostrożnością, tak aby nic nie zostało uszkodzone. Jeśli jakieś krzewy czy rośliny były okryte, to wiosną trzeba się tej zabezpieczającej przed zimnem warstwy pozbyć.

Jest zalecane, aby to zrobić w pochmurny dzień, gdyż nie będzie to narażało roślin mocne słoneczne promieniowanie. Dokładne przekopanie ziemi to następna z prac do zrobienia w pierwszych tygodniach wiosny. W zupełności wystarczy to zrobić na około 10 cm, dodatkowo dodając przy tym trochę nawozu. Lecz z takim nawozem przesadzać nie należy, gdyż jego duża ilość nie jest pożądana.

Mając już gotową glebę można się zająć posadzeniem nowych roślin, pamiętając aby robić to jedynie po tym, jak ziemia będzie całkowicie rozmrożona. Jeśli ktoś nie wie dokładnie, jak i kiedy zająć się tymi pracami, to poszukać może wskazówek w internecie, na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło konserwacja drewnianych mebli ogrodowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY