Połączenia najróżniejszych konstrukcyjnych elementów przy pomocy śrub są bardzo popularnym rozwiązaniem. Jeśli jednak konstrukcje takie znajdować się będą na zewnątrz, to trzeba pomyśleć o należytym zabezpieczeniu takich połączeń. Jeżeli się tego nie zrobi, to po upływie krótkiego czasu pojawić się może korozja, a to ostatecznie narazić może całą konstrukcję na jakieś uszkodzenie. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest użycie zwykłych śrub i pomalowanie ich później. Zapewni to ochronę przed korozją, ale jednocześnie później będzie wymagać systematycznej konserwacji.

Jeśli bowiem z jakiś powodów nałożona warstwa lakieru zostanie uszkodzona, to korozja pojawić się może bardzo szybko, a jej późniejsze wyeliminowanie będzie dość kosztowne. Alternatywą dla takiego rozwiązania są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki bardzo cienkiej cynkowej powłoce takie śruby są bardzo odporne na rdzewienie i niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Jeśli podczas prac montażowych cynkowa warstwa nie zostanie poważnie uszkodzona, to bez problemów wytrzymają wiele lat bez konieczności jakiegokolwiek działania.

Jest faktem jest że za tego typu śruby zapłacić trzeba trochę więcej, ale brak konieczności regularnego konserwowania tę wyższą cenę przy zakupie ostatecznie zrekompensuje. Aktualnie wybór takich śrub na rynku jest bardzo duży, bardzo często kupić je również można w sieci. Można na przykład w oknie wyszukiwarki podać słowa śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, aby dostać wykaz sklepów posiadających takie produkty w ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY