Terapia nerwicy lękowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie rozpoczyna się od razu po rozpoznaniu schorzenia. Psychoterapia bazuje głównie na terapii poznawczo – behawioralnej, co pozwala choremu rozumieć, jakie procesy myślowe leżą u podstaw lub wzmacniają odczuwany u niego lęk. Wtedy można świadomie uniknąć stresowych okoliczności i głównie wyjątkowo świadomie podchodzić do zwalczenia choroby u siebie. Kiedy będzie dochodzić do przeciążenia sensorycznego, to pacjent wraz z psychoterapeutą konfrontowany jest z okolicznością wywołującą strach przez dłuższy czas oraz wyjątkowo intensywnie.

Na początku odczuje on strach jako wyjątkowo dokuczliwy, jednak z biegiem czasu spostrzeże, że strach ten ustępuje. W czasie psychoterapii dostarczone są narzędzia do poradzenia sobie z zaburzeniem, jak i wyszukiwane są jego przyczyny. To poradzi poradzić sobie z kłopotem z miejsca bazowego. Sporo chorych zwraca się do psychologa o pomoc już po paru latach chorowania. Zwykle wcześniej szukają oni wsparcia u lekarzy rodzinnych, myśląc o tym, że u podstawy leży choroba fizyczna.

Z tego względu tak znaczące jest to, żeby zaburzenie nerwicowe było w krótkim czasie rozpoznane, gdyż to wpływa pozytywnie na poprawę jakości życia. Nerwica o podłożu lękowym jest wyjątkowo kłopotliwym schorzeniem. Odczucie niepokoju odwołuje się do okoliczności codziennych, a natrętne myśli najczęściej nie dają spokoju. U pacjenta mogą pojawić się trudności z działaniem wybranych narządów w ciele a także symptomy o charakterze psychosomatycznym.

Leczenie ma więc na celu poprawę komfortu życiowego u chorego. Bardzo często leczeni są chorzy zmagający się z bruksizmem. Schorzenie to dotyka większą część ludności, czyli ważne jest, żeby poznawać powód zgrzytania zębami i mieć wiedzę, że jest ona powiązana z sytuacjami stresującymi. To daje dobre rezultaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY