Wiele osób od dawna się zastanawia, skąd bierze się taki fenomen muzyki disco polo. Rytmiczna, nieskomplikowana muzyka, tworzona głównie na syntezatorach, tak samo proste i nieskomplikowane teksty to teoretycznie nie jest metoda na hity, które będzie nuciła praktycznie cała Polska. A jednak właśnie tak jest od wielu lat, i nic nie będzie wskazywało aby w bliskiej przyszłości coś się miało w tej kwestii zmienić. Jak można zobaczyć po statystykach, disco polo jest jednym z najczęściej słuchanych rodzajów muzyki, sporo więcej niż połowa ankietowanych potwierdza to, że taka muzyka po prostu im się podoba. I co interesujące, będzie to dotyczyło to nie tylko niewielkich miejscowości, z którym się ona przede wszystkim kojarzy.

Także w dużych miastach jest wielu jej zwolenników, a na koncertach bawią się niejednokrotnie tysiące osób. A pomimo że tego tak nie widać, to różnego rodzaju koncertów w ciągu roku się odbywa całkiem spora ilość. Zespoły i artyści sporo się udzielają w tej kwestii, największe gwiazdy uczestniczą nawet w dwóch koncertach na dzień, co jest niemałym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. To przekłada się na ich zarobki, pomimo że nie chwalą się tym powszechnie, to widać jednak że im się całkiem nieźle powodzi finansowo. Początki tego muzycznego fenomenu sięgają lat 8o-tych ubiegłego wieku, to wtedy bowiem zaczęły powstawać pierwsze zespoły.

Sporo one czerpały od zagranicznych twórców, nawiązując do weselnych i ludowych piosenek, a równocześnie do rytmicznej dyskotekowej muzyki. I właśnie ta nieskomplikowana, ale skoczna i rytmiczna forma, teksty mówiące o codziennych sprawach sprawiły, że disco polo stało się tak popularne. I ta popularność w dalszym ciągu rośnie, o czym można się przekonać, jeżeli ktoś zagłębi się bardziej w tę tematykę. Sporo w temacie tego, co się obecnie dzieje, znaleźć przykładowo można na stronie disco polo. Premiery nowych utworów, ciekawostki z życia artystów czy też liczne teledyski disco polo to tylko wybrane zagadnienia, z którymi można się tam zapoznać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY