Implanty zębów są to sztuczne korzenie zębów, jakie są wszczepiane do kości szczęki lub żuchwy, aby zastąpić brakujące zęby lub też je uzupełnić. Są one wykonane z tytanu lub ewentualnie innych materiałów biokompatybilnych, co świadczy, że są akceptowane przez organizm oraz nie powodują reakcji alergicznych. Implanty zębów są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla klasycznych też oraz mostów, bo dają bardziej naturalny wygląd oraz zapewniają lepsze odczucia połączone z jedzeniem i powiadaniem. Przebieg wszczepienia implantów zębów składa się z paru etapów. Najpierw wykonuje się badanie RTG oraz ocenia stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej.

Potem wykonuje się zabieg chirurgiczny, w czasie jakiego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Po paru miesiącach, kiedy implanty pozostały już poprawnie zrośnięte z kością, wolno dołączyć do montażu koron lub ewentualnie mostów protetycznych – więcej na chirurg stomatolog bielsko. Implanty zębów są niezwykle trwałym oraz skutecznym rozwiązaniem, jakie może zagwarantować pacjentom pełne przekonanie i komfort powiązane z posiadaniem pełnego uzębienia.

Warto jednakże pamiętać, iż aby utrzymać implanty w właściwym stanie, niepotrzebna jest regularna oraz dokładna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Proces zakładania implantów zębów jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, jaki wymaga wiedzy oraz doświadczenia specjalisty. Najpierw wykonuje się badanie RTG, żeby ocenić stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej oraz zaplanować miejsce, w którym zostaną umiejscowione implanty.

Następnie przeprowadza się zabieg chirurgiczny, w czasie którego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Implanty zębów są realizowane z tytanu bądź też innych materiałów biokompatybilnych, co oznacza, że są one akceptowane przez organizm i nie powodują reakcji alergicznych. Po zakończeniu zabiegu chirurgicznego chory musi odbyć parę wizyt kontrolnych, by sprawdzić, czy implanty porządnie się zrastają z kością. Po kilku miesiącach, gdy implanty zostały już dobrze zrośnięte z kością, wolno przystąpić do montażu koron bądź mostów protetycznych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY