O tym, że należy systematycznie dbać o stan swoich zębów przez ich codzienne szczotkowanie, wiedzą już nawet maluchy. I rzeczywiście, systematyczna higiena zębów bardzo się przydaje, bowiem w ten sposób zapobiega się rozwojowi próchnicy. Lecz nawet jeśli tak faktycznie jest, to i tak należy co najmniej raz parę miesięcy udać się na przegląd. Takie przeglądy u dużej części stomatologów są bezpłatne, a jeżeli nie, to do zapłacenia będzie jakaś niewielka suma. W czasie takiego przeglądu stomatolog Radzymin dokładnie sprawdzi stan całego uzębienia, i jeżeli trafi na jakieś ubytki, to zaproponuje ich leczenie. Przy małych dziurach leczenie to będzie bezbolesne i szybkie, z reguły można to załatwić na jednej wizycie.

Jeśli jednak będzie większy ubytek, a dodatkowo zacznie się pojawiać ból, to wtedy będzie to większe wyzwanie. Współczesna stomatologia Radzymin może dać dużo różnych możliwości przy poważniejszych sytuacjach, lecz zapewne wiązać się to będzie z dłuższym czasem leczenia i większymi kosztami. Te wzrosną zaś dość mocno, jeśli konieczne okaże się leczenie kanałowe. Koszt takiego leczenia to nawet kilkaset złotych za pojedynczy kanał, tak więc przy tylnym zębie z pewnością nie skończy się na tysiącu. Mogą się też pojawić sytuacje, kiedy pomimo wysiłków nie udaje się uratować zęba i konieczne będzie usunięcie go. Szczęśliwie przy tego typu sytuacjach także są możliwości na to, aby w miejsce utraconego zęba sobie wstawić nowy.

Doświadczony protetyk Radzymin przykładowo może zaproponować koronę lub most, a jeśli ktoś miał będzie finansową możliwość, to również implant. Jednak w takich przypadkach trzeba się liczyć z jeszcze większymi kosztami, z tego też powodu dużo lepszym rozwiązaniem będzie jednak systematyczne dbanie o swoje zęby. Taki przegląd nie powinien zająć więcej niż kilkadziesiąt minut, a jeżeli znalezione zostaną jakieś ubytki to też się je szybko wyleczy. A jednak będzie zdecydowanie tańsza i ostatecznie mniej bolesna opcja w stosunku do leczenia kanałowego czy wyrywania zęba, jakiego nie będzie można uratować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY