Podróżowanie samemu z użyciem kamperów czy przyczep kempingowych coraz bardziej zyskuje na popularności. Sporo osób dostrzega istotne korzyści płynące z tego, że nie ma potrzeby martwienia się o rzeczy typu wcześniejsza rezerwacja noclegów czy biletów na samolot. Dysponując swoim domkiem na kółkach jest się praktycznie niezależnym, i dzięki temu można dużo elastyczniej planować swój wyjazd. Spory i dyskusje w temacie tego, które z rozwiązań jest lepsze nie skończą się chyba nigdy, bo każde z nich będzie miało swoich przeciwników i zwolenników. Jeśli chodzi o przyczepy kempingowe nowe, to ich główną zaletą jest to, że są oddzielne od ciągnącego je pojazdu. Dzięki temu można podjechać na biwak, zostawić przyczepę na nim, a później udać się na zwiedzanie samochodem którym się przyjechało.

Z kamperem tak dobrze już nie będzie, ponieważ on jest dużo większy i cięższy w prowadzeniu, a poza tym nie do każdego miejsca się nim wjedzie. Wielu osobom przyczepa kempingowa kojarzyć się może z wyprawami rodzinnymi kilka dekad temu w malutkich i ciasnych przyczepkach. Lecz aktualnie sytuacja zupełnie inaczej wygląda. Zarówno zagraniczni jak i krajowi producenci proponują wysoką jakość realizacji, wraz z telewizorem, klimatyzacją czy skórzaną tapicerką. Tym sposobem komfort podróży naprawdę jest wysoki, i nie ma żadnych problemów z zapewnieniem wygód.

Jeżeli ktoś chce zakupić przyczepę całkiem nową, to nastawić się musi na to, że będzie musiał czekać na odbiór nawet kilka miesięcy. W ostatnich latach bowiem przyczepy kempingowe sprzedaż bardzo się zwiększyła, a to przełożyło się na dostępność nowych pojazdów u dealerów. Warto także rozważyć kupno jednego z używanych modeli, zadbany bez problemów kupić się już uda za kwotę mniejszą niż 50 tysięcy złotych, a przecież jeszcze wiele lat on wtedy posłuży. Najkorzystniej zrobić taki zakup jakiś czas przed rozpoczęciem sezonu, żeby mieć trochę zapasu czasu na ewentualne prace remontowe, i potem ruszyć spokojnie w rodzinną podróż.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY