Różnego rodzaju place magazynowe czy budowy przeważnie wymagają odpowiedniej ochrony. Niejednokrotnie znajduje się na nich sprzęt czy materiały naprawdę dużo warte, z tego też powodu o takie zabezpieczenie obowiązkowo należy zadbać. A zrobić to można na kilka sposobów. Z pewnością bardzo przydatne będzie ogrodzenie takiego placu jakąś wysoką siatką albo płotem, co będzie stanowić dość skuteczne zabezpieczenie przed wejściem niepowołanych osób. Ale w części przypadków to będzie zbyt mało, i będą konieczne dodatkowe zabezpieczenia.

Jeszcze do niedawna często zatrudniani byli do takich celów ochroniarze, do obowiązkiem których było dokładnie pilnowanie terenu. Ale obecnie zdecydowanie częściej zamiast ludzi wykorzystuje się monitoring placu magazynowego, który daje dużo większy poziom skuteczności przy niższych kosztach. A przede wszystkim tego typu ochrona zdalna wcale nie będzie wymagać obecności ludzi, a co za tym idzie wypłacania im pensji. Przeważnie w tego typu przypadkach wykorzystywany jest zestaw kamer przemysłowych mających dużą rozdzielczość.

Cały obraz z tego typu kamer przesyłany jest do centrum monitoringu, w którym pracownicy obserwują wszystko na wielu monitorach, i w razie potrzeby reagują wysyłając patrol interwencyjny. Takie kamery można montować na stałe, lecz dużym zainteresowaniem cieszą się też dedykowane wieże. Taka wieża z kamerami, ze względu na to że jest mobilna, to może być postawiona w każdym miejscu na placu. A jeśli okaże się to potrzebne, to w łatwy sposób można zmienić miejsce, w którym stoi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY