Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których Polacy spędzają wakacyjny urlop. Zachęca wspaniałą aurą, przejrzystym morzem i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że każdego lata decydują się ją odwiedzić setki tysięcy turystów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez dużo osób uważana jest ona za prawdziwy raj na ziemi, a dodatkowym jej plusem jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Dlatego też można w pełni zrozumieć fakt, że sporo osób planuje zakupienie tam jakiejś nieruchomości.

Taka inwestycja z wielu powodów będzie opłacalna, i dlatego też nieruchomości w tym kraju cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. To rzecz jasna wpływa na poziom ich cen, raczej nie należy się spodziewać że w najbliższym czasie będą one spadać. Tak więc na takim zakupie nie powinno się stracić, a raczej przez następne lata całkowita wartość apartamentu czy domu będzie jednak rosła. Następną ważną sprawą będzie to, że zakupioną nieruchomość można będzie wynajmować turystom.

Sezon w Chorwacji trwa znacznie dłużej niż u nas, tak więc na dobre zarobki liczyć będzie można przez parę miesięcy w roku. Dużą rolę będzie miała oczywiście lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane bezpośrednio nad morzem, ale z kolei też przy nich można będzie liczyć na największe zyski z wynajmowania. Ceny chorwackich domów są uzależnione od wielu czynników. Na pewno lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to nie tylko wcześniej wspominanej odległość od wybrzeża, jak też regionu kraju. Trzeba też wziąć pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą i kurs EURO, oraz to, czy obiekt będzie pochodził z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Z uwagi na dość skomplikowane przepisy zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiej transakcji przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. W przypadku takiego pośrednictwa będzie trzeba zapłacić parę procent wartości zakupu, ale agencja wówczas się zajmie całością spraw. Wielu takich pośredników funkcjonuje także w Polsce, znaleźć ich można na przykład po wpisaniu w wyszukiwarce hasła realestate-honeste.com.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY