Wnętrzarskie trendy zmieniają się z upływem czasu. To, co cieszy się akurat modą w zakresie urządzania wnętrz przede wszystkim zależy od dostępności materiałów. Nie mniej ważne są nowinki technologiczne lub nowe materiały. Nowości ukazują się co pewien czas, lecz aktualnie dostępna pula materiałów wykończeniowych pozwala tworzyć ogromną ilość ciekawych, interesujących projektów. Wśród nich każdy klient wyszuka to, co będzie się podobało. A projektowe możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia osoby projektujące. No i oczywiście końcowy budżet klienta.

Jednym z bardziej popularnych rozwiązań są lamele. To są listewki ułożone w pewnej odległości od siebie prostopadle do powierzchni pod nimi. Takie ułożenie daje kilka istotnych korzyści. Przede wszystkim, zmienia się optyka w pomieszczeniu. W zależności od kierunku w jakim są ułożone otrzymuje się efekt wydłużenia lub podwyższenia. Dodatkowo lamele ścienne sprawiają odczucie głębi przestrzennej. I na koniec te elementy dobrze rozpraszają fale dźwiękowe, dając miłą akustykę w całym pomieszczeniu i jednocześnie trochę je wygłuszając.

Tyle zalet mają te cienkie listewki. Jeśli się doda, że to dość tanie rozwiązanie, przepis na sukces jest gotowy. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że lamele zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem zarówno pośród projektantów jak i klientów. Zależnie od użytego materiału i wielkości modułu, pasują jako wykończenie dowolnych pomieszczeń. Można dopełnić nimi eleganckie wnętrza, ale równie dobrze będą się odnajdywać w prostym stylu skandynawskim czy surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY