Pizza to danie, które chyba wszystkim smakuje, z tego też powodu jest ona popularna w większości krajów. Tajemnica smaku tej potrawy przede wszystkim tkwi w dobrze zrobionym cieście, lecz nie mniej istotne także będą składniki o odpowiedniej jakości. A pośród nich należy szczególną uwagę zwrócić na ser, kucharze z Włoch przede wszystkim tu wykorzystują mozzarellę.

Typowa mozzarella włoska jest delikatna w smaku, posiadając jednocześnie sprężystą, ciągnącą się konsystencję. Pomimo że w pierwszej chwili wykonanie jej nie będzie stanowiło poważniejszego wyzwania, to tak naprawdę sytuacja wygląda inaczej. Aby faktycznie ten ser posiadał taką strukturę i smak jakich się od niego oczekuje, to potrzeba ogromnie dużo praktyki i doświadczenia. Z tego też powodu nawet jeśli w sklepach się znajdzie jakieś sery wyprodukowane przez różne lokalne firmy, to nie będą one raczej smakowały tak jak produkty włoskie oryginalne.

Z takich też powodów do porządnej pizzy raczej się nie stosuje serów o wątpliwym smaku, a pochodzące przede wszystkim z Italii. Wybierana najczęściej przez kupujących mozzarella jest produkowana z mleka pochodzącego od krów, przez co smak jej jest delikatny i łagodny. Lecz rodzajów mozzarelli jest jeszcze kilka, i coraz częściej można je kupić również w naszych sklepach. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się mozzarella burrata, zawierająca dodatek śmietanki. Ta jest dodawana na etapie produkcji, przez co w środku kulki tworzy się niewielka torebka o ciekłej zawartości.

Kulki tej mozzarelli z zewnątrz wyglądają jak zwykłej, ale po przecięciu wypływa z nich maślana ciecz. Spróbować również warto mozzarelli produkowanej z prawdziwego mleka bawolic, która uważana jest aktualnie za ser z najwyższej półki. Wytwarzana od lat mozzarella buffala stosunkowo niedawno dopiero zdobyła swój status, ponieważ wcześniej nie była zbyt ceniona. Mleko bawole ma w sobie dużo większą zawartość tłuszczu, z takich też powodów sery wytwarzane z niego posiadają charakterystyczny, lekko kwaskowy smak.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY