Marihuana to roślina hodowana oraz stosowana na całym globie także do intencji lekarskich, jak i rekreacyjnych. Marycha zawiera kilka aktywnych związków chemicznych, z których najbardziej znanym jest THC (tetrahydrokannabinol). THC jest odpowiedzialny za wyniki psychotropowe, jakie występują po zażyciu marihuany.

Influencja marihuany na organizm ludzki jest złożony i zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj, jakość i ilość użytej marihuany, podejście jej spożycia, a także przymiotniki poszczególne, takie jak wiek, masa ciała oraz stan emocjonalny oraz budzący emocję stan fizyczny. Po zażyciu marihuany THC dostaje się do krwioobiegu oraz wpływa na układ limbiczny i układ nagrody w mózgu. Powoduje to zmiany w percepcji, nastroju, a też ruchach i koordynacji. Marihuana może sprawiać rezultaty takie jak przemęczenie, uniesienie, czucie odprężenia i poczucie krótkotrwałego oddzielenia od świata.

W niektórych wypadkach mogą wystąpić negatywne efekty, takie jak halucynacje, niepokój, komplikacje z pamięcią i koncentracją. Marihuana jest często używana do celów medycznych w leczeniu różnych chorób i dolegliwości, takich jak ból, niepokój, depresja oraz rak – więcej na cannabis sensi seeds. Dużo osób twierdzi, że maryśka jest wydajna w łagodzeniu objawów, jednakowoż wciąż istnieje dużo nieznanych i niezbadanych aspektów jej działania. Na dodatek marihuana może mieć ujemny wpływ na zdrowie, szczególnie jeżeli jest wykorzystywana w nadmiernych ilościach.

Długofalowe używanie może prowadzić do kalectwa funkcji poznawczych, problemów z oddychaniem oraz zmniejszenia motywacji. Prawidłowe stosowanie w okresie dojrzewania może wpływać na rozwój mózgu oraz prowadzić do niższych wyników IQ oraz zminimalizowanych osiągnięć edukacyjnych. Należy pamiętać, że używanie marihuany może też prowadzić do uzależnienia. Według National Institute on Drug Abuse około 9% osób używających marihuany uzależni się od niej, a liczba ta wzrasta do około 17% w wypadku osób, które rozpoczynają użytkować jako nastolatki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY