Z różnego rodzaju robotami każdy chyba z nas miał się kiedyś okazję spotkać. Jeśli nawet nie na żywo, to już na pewno w różnych popularnych filmach, w których wielokrotnie to maszyny właśnie były głównymi aktorami. Świat robotów jest niezwykły i fascynujący, a co najbardziej interesujące, dostępny obecnie dla każdego, kto będzie na to miał chęci. Z różnymi robotami, oczywiście na swoim poziomie zaawansowania, mogą się już zapoznawać nawet paroletnie maluchy w przedszkolu. Już bowiem dla nich są odpowiednie zestawy, dzięki którym dzieci mogą dokładnie poznać, jak działa typowy robot i jak nim należy sterować.

Dla starszych dzieci możliwości jest znacznie więcej. Często są bowiem organizowane rozmaite warsztaty naukowe, albo w wersji jednorazowej, albo w formie dłuższego cyklu. Już te krótkie nawet umożliwiają zapoznanie się z najważniejszymi zasadami sterującymi funkcjonowaniem tych urządzeń, pośród jakich będzie przecież i informatyka, i mechanika. Zajęcia ze zwiększoną ilością spotkań już w większych szczegółach dotykają tego zagadnienia, lecz również dają dużo więcej wiedzy. Łącznie z tym, że w pewnym momencie uczestnicy zaczną pisać własne programy, sterujące w zaawansowany sposób funkcjonowaniem robota i rzeczami, które on robi. Bardzo dobrze przy takiej zabawie sprawdzają się zestawy klocków Lego, dedykowane do takich właśnie celów.

Poza klockami, z których składa się całą konstrukcję, takie zestawy posiadają również silniki, czujniki czy sterujące układy. Przez to każdy w dowolny sposób może zrobić swojego wyjątkowego robota, a następnie mu wydawać różne polecenia. Potencjał i możliwości tej właśnie zabawki są naprawdę duże, z tego też powodu sprawdza się ona świetnie w szerokich zastosowaniach. Współczesna robotyka cały czas się rozwija, i bez przerwy pojawiają się w niej także coraz to nowe możliwości. Z tego też powodu warto spróbować zainteresować swoje maluchy takimi warsztatami, jeżeli ktoś je organizuje. Niewykluczone że je to zainteresuje tak bardzo, że chcieć będą spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY