Osoby planujące wybudowanie swojego wymarzonego domu mają wiele decyzji do podjęcia. Związanych na przykład z technologiami, jakich się użyje. A bezpośrednio będzie się przekładało na szybkość postępu prac, kwestie finansowe oraz mieszkanie później. Wiele osób odrzuca wszelkie technologiczne nowinki, i zostaje przy tradycyjnych rozwiązaniach. Z kolei inne poszukują nowych inspiracji i pomysłów, przy pomocy których postawią swój dom taniej i szybciej. W każdym przypadku to będzie kwestia osobistych decyzji, z tego też powodu zanim się je podejmie należy poznać dobrze wady i zalety takich rozwiązań.

W ostatnim czasie na powrót do łask na przykład wróciły płyty stropowe kanałowe. Technologia budowy z gotowych, prefabrykowanych płyt od dawna jest znana, i stosowana była powszechnie na przykład przy blokach mieszkalnych przed kilkudziesięciu laty. Także ją próbowano zastosować w jednorodzinnych domach, lecz tu nie zyskała już dużego zainteresowania. Było to spowodowane przywiązaniem do tradycyjnego sposobu budowy domów, z zalewanymi na miejscu stropami, ale też i technicznymi niedociągnięciami. Obecnie wykonywanie tego typu prefabrykowanych stropów zostało mocno udoskonalone, i na powrót cieszyć się one zaczynają zainteresowaniem. Przede wszystkim ich dużą zaletą jest szybki montaż i brak wcześniejszych prac przygotowawczych.

Bierze się to z faktu, że producent stropów prefabrykowanych wykonuje u siebie wszystkie elementy stropu, zgodnie z dostarczoną specyfikacją, i u niego czekają aż będą gotowe do zamontowania. Na budowę dostarczone zostają na ciężarówce, a do ich położenia potrzebny będzie odpowiedni dźwig. Przy planowaniu trzeba to uwzględnić, bo zdarzają się czasami sytuacje, gdy sprzęt po prostu nie może wjechać na działkę. Następną ważną kwestią jest to, że praktycznie od razu da się ruszać z dalszymi pracami na budowie, bez potrzeby oczekiwania aż stwardnieje beton. Przy wielu inwestycjach jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY