Większości osób nici kojarzą się przede wszystkim z niedużymi szpulkami, które kupić można w każdej pasmanterii. W większości domów pewna ilość tego typu szpulek w różnych kolorach się znajduje, i wykorzystywane są one do drobnych prac krawieckich. Ale tak naprawdę nici do szycia bielizny występują w ogromnej ilości rodzajów, będą się między sobą różnić nie tylko typem materiału użytego do produkcji, lecz również właściwościami czy konstrukcją.

Używane najczęściej nici odzieżowe są na tyle wytrzymałe, że dają długi czas użytkowania odzieży, lecz jeżeli zaszłaby potrzeba za ich pomocą zszyć taśmy do plecaków, torby czy worki bokserskie, to już zapewne sobie z tym nie poradzą. Tym bardziej nie dadzą sobie rady przy meblach tapicerowanych, gdzie wymagana jest większa grubość i wytrzymałość na pęknięcie. Dlatego też dla tej branży są dostępne dedykowane rodzaje nici, które będą spełniały wszystkie wymagania.

W wielu przypadkach potrzebne będzie też zapewnienie nietypowych parametrów. Jeśli nićmi będą zszywane rzeczy bardziej narażone na działanie ognia, to pasuje aby one były niepalne. Za to do szycia żagli i innego osprzętu na statkach będą potrzebne nici odporne na działanie wody, w tym nierzadko słonej. Często stosowane są też elastyczne nici, przykładowo przy sportowej odzieży lub bieliźnie. W sklepach wybór tego asortymentu jest naprawdę duży, a jeśli się okaże że jednak czegoś się nie znajdzie, to fabryka nici amanda zrobi je na indywidualne zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY