Wśród wielu używanych w pneumatyce urządzeń spora część projektantów chętnie sięga po kompresory śrubowe. Te urządzenia mają nietypową konstrukcję, składającą się z dwóch obracających się w odwrotnym kierunku wałów. Dzięki temu dają płynne dostarczanie powietrza, a także duże możliwości jeśli chodzi o regulację ciśnienia. Ze względu na swój sposób działania zdecydowanie zaleca się ich stosowanie do ciągłej pracy. Bierze się to z faktu, że uzyskanie odpowiednich warunków wymaga ogrzania oleju w środku do dość wysokiej temperatury, a może to trwać nawet kilkadziesiąt minut. Przy wyborze konkretnego modelu należy na kilka istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności moc urządzenia powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb. Rzecz jasna pewna rezerwa powinna być zostawiona, lecz nie warto za bardzo przesadzać.

Szczególnie że duży sprzęt to również potrzeba zorganizowania mu odpowiedniej ilości miejsca, oraz wentylacji i zasilania. Podczas oceny kosztów trzeba mieć też na uwadze wydatki wiążące się z energią. Przy lepszych producentach tego typu dane powinny być dostępne, co umożliwi oszacowanie całościowych wydatków na użytkowanie sprzętu. W tych kosztach należy też uwzględnić przeglądy serwisowe i wymianę potrzebnych akcesoriów eksploatacyjnych. Warto zastanowić się również nad kupnem dodatkowych urządzeń, jakie znacząco mogą ograniczyć koszty użytkowania.

Na pewno mocno na to wpływają wymienniki ciepła, pobierające energię z chłodzącego układu kompresora i oddają ją do instalacji grzewczej albo ogrzewania wody. Jeżeli będzie chodziło o gwarancję, to dzisiaj normą pośród lepszych producentów będzie dwa lata. W wielu przypadkach można ten okres wydłużyć za ekstra opłatą, lecz tu podjąć już należy indywidualną decyzję. Z pewnością dużo informacji na temat wybrania kompresorów i ich używania można uzyskać odwiedzając jakiś sprawdzony sklep pneumatyczny. Dużo wiedzy w tym temacie do znalezienia też będzie w sieci internetowej, przykładowo w serwisie https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY