Posiadacze domów i mieszkań mają sporo możliwości, żeby je należycie zabezpieczyć. Rzecz jasna takiego stuprocentowego zabezpieczenia nigdy nie będzie, jeśli złodziej się uprze, to coś wymyśli żeby jednak do środka wejść. Jednak każda ochrona w jakiś sposób będzie odstraszała, a część z nich pozwoli w razie czego zidentyfikować sprawców. Po pierwsze należy zadbać o porządny monitoring. Rozmieszczone w wyznaczonych miejscach kamery będą nagrywać wszystko co wydarzy się w środku, a często umożliwią również widok na żywo. Aby jednak tego typu filmy dało się później wykorzystać, to kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz musi mieć odpowiednie parametry. Przede wszystkim kluczowa jest rozdzielczość robocza, bo od tego będzie zależało, ile szczegółów zobaczy się na nagraniu. Obecnie standardem staje się powoli format Full HD, którego rozdzielczość wynosi 1920×1080 punktów.

Zapewnia on wystarczającą jakość do tego, aby odróżnić najdrobniejsze szczegóły, co przy potrzebie rozpoznania osób ma kluczowe znaczenie. Kupując tego typu kamerę powinno się unikać podejrzanie tanich modeli, ponieważ niejednokrotnie dysponować one będą kiepską jakością, pomimo teoretycznego posiadania odpowiednich parametrów. Byłoby dobrze, żeby takie urządzenia posiadały także wsparcie w postaci diod na podczerwień. Dzięki temu znacznie poprawi się jakość nagrywanych nocą obrazów, a promieniowania podczerwonego nie widać zupełnie we wnętrzu. Nagrywaniem przesłanych z kamer obraz zajmie się rejestrator monitoringu NVR Hikvision.

Powinien on obsługiwać parę dysków twardych o dużej pojemności, co pozwoli na przechowywanie większej ilości filmów. Kamery pracujące poza budynkiem powinny posiadać obudowy z odpowiednią szczelnością. Dodatkowym zabezpieczeniem posiadłości może też być ramka pojedyncza Dante. Pozwoli on na pełne kontrolowanie tego, kto przyszedł w odwiedziny, wraz z wygodną obsługą przy otwieraniu. Przy zakupach tych urządzeń w zamówieniu może się od razu znaleźć grzejnik konwektorowy f125 500W, wówczas wszystko przesłane zostanie jedną paczką.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY