Letnią porą firmy oferujące montaż układów klimatyzacji mają ręce pełne pracy. Wynika to z faktu, że w ostatnich latach letnie upały naprawdę mocno doskwierają, i każdy poszukuje możliwości jakiejś ochłody. W wielu przypadkach na klimatyzator z funkcją grzania zaczynają się też decydować osoby mające niewielkie mieszkania. Koszty zamontowania całego systemu wysokie wtedy nie będą, gdyż tu nie potrzeba wydajnych i mocnych sprężarek, a jednak możliwość ochłodzenia pomieszczeń jest naprawdę doceniana.

Lecz zamontowanie takiego układu w mieszkaniu nie należy do prostych rzeczy, i niekiedy będzie wymagało załatwienia wielu spraw formalnych. Wynika to z faktu, że budynki są zarządzane przez spółdzielnie albo wspólnoty, i chcąc zainstalować coś na wspólnej ścianie to trzeba dostać na to zgodę. A najlepszą opcją na montaż zewnętrznej jednostki jest ściana, tyle że tak po prostu się nie da przymocować sprzętu. Na samym początku trzeba więc wypełnić wniosek i go zanieść do administracji.

Taki wniosek powinien zawierać wszystkie istotne informacje, to znaczy miejsce instalacji wraz z dokładnymi wymiarami, jak również poziom generowanego hałasu i odprowadzanie skroplin. Czasami potrzebne też będzie otrzymanie zgody od najbliższych sąsiadów. Ważne też jest, żeby klimatyzator z funkcją grzania była zamontowana w taki sposób, aby możliwie ograniczyć powstające drgania, wykorzystuje się w tym celu specjalne techniki mocowania. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna, to przystąpić można do prac.

Z kilku powodów pasuje, aby zabrała się za to profesjonalna firma, taka jak na przykład cold-man.pl, jaka posiadać będzie niezbędne narzędzia i doświadczenie w realizacji tego typu prac. Okazać się jednak może, że administracja się nie zgodzi na montaż. Wówczas będzie można postawić jednostkę zewnętrzną na podłodze balkonu, jeśli ktoś posiada taki, lecz to wiązać się będzie ze zmniejszeniem jego użytkowej powierzchni. Inną możliwością będzie kupno przenośnych klimatyzatorów, jakie mają jednak sporo mniejszą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY