Jedną z bardziej przyjemnych form wypoczynku w wakacje są spływy kajakowe wkra. W ostatnim czasie cieszą się one naprawdę naprawdę dużym zainteresowaniem, ponieważ są świetnym sposobem spędzania wolnego czasu i relaksu. Kajakami pływać mogą zarówno dzieci jak i osoby starsze, nie ma tu żadnego ograniczenia wiekowego. Kajaki wkra można zobaczyć na zdecydowanej większości dużych i małych rzek, wypożyczyć je też można na stawach i jeziorach. W naszym kraju działają dziesiątki najróżniejszych wypożyczalni sprzętu wodnego, najpopularniejsze szlaki są obsługiwane nawet przez kilkanaście takich firm. Z tego więc powodu teoretycznie raczej nie będzie problemu z odpowiednim wyborem, ale w praktyce nie zawsze już będzie tak dobrze.

Dlatego zanim się wybierze kajak na wyprawę to warto dokładniej się przyjrzeć danej wypożyczalni. Bo nie będzie tu chodziło tylko o wygodę i przyjemność z pływania, lecz również i bezpieczeństwo, które jest kluczowe na wodzie. W pierwszej kolejności do obejrzenia będą kajaki. Dobrze żeby one były w miarę nowe i wykonane z polietylenu, takie modele cechują się wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Duże znaczenie mają wiosła, im ich waga będzie mniejsza, tym wyższy będzie komfort pływania. Niezwykle istotną rzeczą są kamizelki. Dobra wypożyczalnia będzie ich miała duży wybór w wielu wielkościach, w tym dziecięcych, tak żeby każdy mógł dopasować odpowiednią dla siebie. Ważne będzie też to, żeby kapoki były z atestem i w odpowiednim technicznym stanie.

Kolejną istotną rzeczą jest logistyka. Dużo takich wypożyczalni znajduje się nad rzekami, i kajakarze wyruszają w trasę bezpośrednio z baz. Po dotarciu na docelowe miejsce trzeba zadzwonić do organizatora, który podjedzie odebrać kajaki. Z takich też powodów istotne jest, aby dysponował on odpowiednią ilością samochodów, aby nie trzeba było czekać długie godziny na odbiór. Dużo informacji na temat regulaminu, zasad pożyczania kajaków czy cen znaleźć można na internetowych stronach wypożyczalni, takich jak na przykład https://wioselko.pl, warto zapoznać się z nimi przed zrobieniem rezerwacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY