W polskim internecie obecnie funkcjonuje kilka milionów internetowych stron, które każdy użytkownik może oglądać. Aby to jednak było wykonalnemożliwe, to każda taka strona musi być umieszczona na jakimś serwerze podłączonym do sieci internetowej. Jeżeli ktoś chce, to do tego może wykorzystać swój komputer, ale dużo lepszym rozwiązaniem są różnego rodzaju hostingi. Przez to, że fizycznie komputery są umieszczane w nowoczesnych serwerowniach, to znacznie to zwiększa bezpieczeństwo. Takie serwerownie mają szereg zabezpieczeń przed zalaniem, pożarem czy wchodzeniem osób nie mających uprawnień, z tego też powodu stanowią znacznie lepsze rozwiązanie niż jakiś komputer w domu czy firmie.

Obecnie dużą popularnością cieszą się trzy główne rodzaje takich hostingów. Wybór najbardziej odpowiedniego będzie zależał od paru rzeczy, ale przeważnie jest to ilość użytkowników i obciążenie przy pracy. Jeśli dana strona nie ma zbyt dużej liczby gości, to bez problemów zdecydować się można na jeden z licznych współdzielonych hostingów. Jak sama ich nazwa mówi, na jednym serwerze znajduje się od kilku do kilkunastu takich kont, i wszystkie one działają wspólnie. Dużą zaletą tego typu rozwiązania będzie to, że nie trzeba się znać na administracji, ponieważ wszystkimi technicznymi sprawami będą się zajmować pracownicy hostingowej firmy.

Aktualnie bardzo często znajdują się też w ofercie konta dedykowane pod konkretne zastosowania, takie jak na przykład hosting WordPress Woocommerce. Kolejną z dostępnych opcji jest hosting VPS serwer. Jeśli chodzi o niego to także na jednym komputerze znajduje się kilka kont, ale każde z nich posiada gwarantowane zasoby w formie transferu, procesora i pamięci. Przy tego typu produktach konieczne być może samodzielne zarządzanie kontem, albo za dodatkową opłatą zatrudnienie administratora. Dla serwisów generujących duże obciążenia i ruch najbardziej optymalne będą serwery dedykowane. Przy nich klienci dostają do dyspozycji całą maszynę, tak więc nie będą się oni musieli dzielić jej mocą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY