Jeszcze do niedawna typowe żarówki stanowiły spore obciążenie dla rachunków domowych, z uwagi na ilość zużywanego prądu. Ogromnie dużo zmian nastąpiło w momencie, w którym na rynku pojawiać się zaczęło oświetlenie ledowe, które zupełnie zmieniło podejście do tego, jak wykorzystać można żarówki. Przede wszystkim żarówki led zużywają znacznie mniejsze ilości prądu niż klasyczne szklane żarówki. Może to nawet być kilkanaście razy mniej, więc przekłada się dość mocno na wysokość rachunków.

W skali pojedynczego mieszkania czy domu można oszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych za miesiąc, co ogólnie daje naprawdę spore oszczędności. A na nie również mocno wpływa kolejna cecha tej technologii, czyli długi czas życia. Tradycyjne żarówki działały przez ustaloną liczbę godzin, po czym po prostu się przepalały. Wiele z nich nie dożywało nawet roku, co naprawdę jest niedużo w stosunku do ledów. Tu producenci zapewniają, że sprawnie one będą działać przez kilkadziesiąt tysięcy, co ostatecznie przekłada się na przynajmniej parę lat używania w normalnych warunkach. Co istotne, takie żarówki nie zużywają się nagle, a stopniowo zmniejsza się ich wydajność, przez co nie ma żadnego ryzyka, że zostanie się nagle bez światła w domu.

Niska ilość energii potrzebnej do zasilania ma też przełożenie na zastosowanie praktyczne. Dawne szklane żarówki bańkowe bardzo mocno się nagrzewały, co przy styczności z materiałem, który się dobrze pali spowodować by nawet mogło pożar. Jeśli chodzi o ledy takiego problemu nie będzie, ponieważ praktycznie wcale się one nie nagrzewają. Można je dzięki temu wykorzystać w wszechstronny sposób, a pomysłów i inspiracji na to wcale nie brakuje. Dużym zainteresowaniem, poza klasycznymi żarówkami, na przykład się cieszą lampy solarne, które w ciekawy sposób można zaaranżować. Aby tych inspiracji poszukać, to zresztą wystarczy sprawdzić co jest dostępne na rynku. Dobrym miejscem na to będzie sklep z oświetleniem led, gdzie w razie potrzeby zrobi się od razu zakupy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY