Dobrane w odpowiedni sposób i ułożone panele Kalisz bez żadnego problemu wytrzymają wiele lat codziennej eksploatacji. Jednak po pierwsze należy je dobrze wybrać, czyli przed zakupem zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Ale równie istotny będzie ich fachowy montaż, bo nawet najdroższy panel nie zda egzaminu, jeśli ktoś swojej pracy nie wykona jak należy.

Ułożenie paneli rozpocząć należy od dokładnego wyprostowania podłogi. Część z takich nierówności można zniwelować za pomocą podkładów w różnych grubościach, lecz przy nieco większych niezbędne będzie zrobienie wylewki samopoziomującej. Wyrównana posadzka musi dobrze się wysuszyć, bowiem w przeciwnym wypadku panele podłogowe Kalisz mogą zawilgotnieć i się uszkodzić. Lecz nawet na suchą posadzkę należy ułożyć izolacyjną folię, która będzie chroniła przed zbyt dużą wilgocią. Następną warstwą do położenia jest specjalny podkład. Jego zadaniem jest wygłuszyć podłogę, ale też dać jej niezbędną elastyczność.

Obecnie sprzedawane panele Ostrzeszów najczęściej posiadają montaż na klik, nie potrzeba ich dociągać pasami i sklejać. Ale i tak po ułożeniu kolejnego rzędu trzeba je dobić do siebie porządnie, żeby pozbyć się wszelkich szczelin. Podczas docinania pamiętać należy o tym, aby przy ścianach pozostawić kilka milimetrów odstępu. Podłoga z paneli pracuje bowiem przez cały czas, i jeśli zostanie do pominięte, to pojawić się mogą jakieś wybrzuszenia. Wprawny fachowiec jedno pomieszczenie bez problemów wykona w jeden dzień, i w zasadzie od razu można po podłodze chodzić czy ustawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY