Jednym z częściej obecnie wybieranych materiałów na podłogi w mieszkaniach i domach są panele. Posiadają one szereg istotnych zalet, przez co są tak popularne. W pierwszej kolejności dostępna jest ich szeroka oferta jeżeli chodzi o kolory i wzory, tu możliwości wyboru naprawdę są duże. Oprócz tego cechują się dużą odpornością i trwałością na uszkodzenia mechaniczne, łatwo się je montuje, i są stosunkowo niedrogie. Jeżeli się natrafi na jakieś promocje, a w marketach budowlanych takie często się zdarzają, to faktycznie solidne panele korner floor kupić można za kilkadziesiąt złotych.

Rzecz jasna będą też i dużo droższe, lecz dzięki takiemu zróżnicowaniu kupujący mają duży wybór. Panele dostępne obecnie w sklepach podzielić można na trzy zasadnicze grupy, to znaczy winylowe, laminowane i drewniane. Każdy taki taki rodzaj charakteryzuje się innym wyglądem i właściwościami, lecz również i cenami. Najpopularniejsze są obecnie laminowane panele. Na górze posiadają twardą powłokę z naniesionym wzorem, a łączy się je na tak zwany klik. Przez to taki montaż jest bardzo szybki i prosty, i dadzą sobie z nim radę nawet osoby które nie mają dużego doświadczenia. Ten typ paneli jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale w większości przypadków kiepsko sobie radzi z wodą.

Dlatego też jeżeli ktoś chce ułożyć panele w kuchni lub łazience, to dużo lepszą opcją będą zrobione z winylu. Te się robi z tworzywa sztucznego, które jest w pełni odporne na działanie wody, a dodatkowo jest miękkie i elastyczne. Do tego bardzo prosto się je myje i czyści, lecz ich minusem jest znacznie wyższa cena niż klasycznych paneli. Najkosztowniejsze ale też i najładniejsze są drewniane panele, robione z naturalnego drewna. One również nie są odporne na wilgoć i wodę, będą też wymagać też specjalnych środków do pielęgnowania ich powierzchni. Jeśli ktoś wybiera panele do swojego domu, to także mu się przyda od razu kolorystycznie dopasowana ładna listwa venezia korner.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY