Jeżeli komuś nie podobają się wygląd i parametry samochodu, którym jeździ, to może się pokusić o jakiś tuning. Możliwości w tej kwestii są ogromne, bowiem można poprzestać wyłącznie na elementach wizualnych, a znacząco także można poprawić osiągi silnika.

Tego typu zmiany wiązały się jednak będą z wysokimi kosztami, dlatego też wielu kierowców jednak zostaje na tuningu optycznym. A tu ogromną popularnością chociażby się cieszą felgi JR Wheels. Producent ten jest jednym z najbardziej cenionych w środowisku tunerów, a jego oferta potrafi zadowolić najwybredniejszych nawet klientów. Lecz na rynku producentów felg samochodowych funkcjonuje wielu innych, co jest rzecz jasna z pożytkiem dla klientów, którzy mają duży wybór.

Chociaż niekiedy wybór ten może być sporym wyzwaniem, bowiem trudno się zdecydować na najlepsze rozwiązanie. Nowoczesne felgi concaver znacznie zmieniają bowiem ogólny wygląd pojazdu. Z reguły mają one większą średnicę, co w połączeniu oponami o niskim profilu daje dynamiczny wygląd. Do tego wielu właścicieli aut decyduje się także na montaż nieco szerszych wersji, co również nie jest obojętne dla wyglądu. Należy przy tym uważać, aby nie przesadzić z tą szerokością. Jeśli się założy superlekkie felgi SL02 zbyt szerokie, to mogą one wystawać poza nadkola. A taka sytuacja nie jest dopuszczalna przez przepisy, dlatego należy przy modyfikacjach uważać.

W przeciwnym razie istnieje ryzyko problemów z policją czy na stacji diagnostycznej. Wybierając felgi trzeba się dobrze zastanowić, jakie będą najbardziej odpowiednie do danego modelu pojazdu. Nie wszystkie bowiem kształty będą pasować do wszystkich aut, i pomimo wydania wielu pieniędzy efekt będzie zupełnie inny niż planowany. W praktyce przy tuningu wizualnym znaczenie mają wszystkie szczegóły, które ostatecznie złożą się na końcowy wygląd. Przy wielu markach dużą rolę odgrywają również długoletnie trendy – po prostu do nich nie wypada pewnych rzeczy założyć, bo nie będzie to zbyt mile widziane w środowisku tunerów.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY