Jachty są jednostkami wodnymi, jakie do swojego poruszania się wykorzystują siłę wiatru. Lecz na ich wyposażeniu znajduje się też najczęściej niewielki spalinowy silnik, mający moc kilku KM. Nie jest on głównym napędem, ale przydaje się bardzo przykładowo przy manewrach w porcie czy w razie jakiegoś zagrożenia. Tego typu silniki nie są często używane, niejednokrotnie mają one okazję popracować jedynie kilka razy na rok. Dlatego też spora część posiadaczy jachtów zapomina trochę o ich regularnym serwisowaniu, a zaniedbania takie zakończyć się mogą jakąś bardziej poważną awarią.

Przeważnie stanie się to w najmniej odpowiednim momencie podczas sezonu, a wówczas naprawa silników jachtowych może się okazać możliwa dopiero za jakiś długi czas. Z tego też powodu raz do roku, na przykład w zimie, taki silnik powinien zostać zdjęty z jachtu i oddany do jednego z serwisów. W takcie niego taki sprzęt będzie szczegółowo sprawdzony, a jeśli zauważone zostaną jakieś usterki, to będzie sporo czasu na to aby naprawić wszystko.

Wymienić też należy świece, olej i pozostałe materiały eksploatacyjne, zgodnie z zaleceniami producenta. Tego typu serwis silnika gazowego wykonany być może w jednym z autoryzowanych punktów, lecz też może go zrobić jakiś niezależny mechanik. Istotne jest, aby taka osoba dysponowała odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem, oraz posiadała niezbędny sprzęt. Dzięki temu silnik na pewno nie zawiedzie w przypadku, gdy będzie on najbardziej potrzebny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY