Urlop w kamperze to niezwykła przygoda zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Aby jednak wyjazd ten naprawdę był udany, to warto przed wyruszeniem zapakować odpowiednie akcesoria. Szczególnie jeśli ktoś zapoznaje się dopiero z takim sposobem podróżowania to można łatwo nie pamiętać o czymś, nawet o podstawowych rzeczach, dlatego można skorzystać z wielu poradników dostępnych w sieci.

Przygotowały je osoby, które często nocują w kamperze, i zwyczajnie mają w tym odpowiednie doświadczenie. Jeśli ktoś chce, to odwiedzić też może jakiś sprawdzony sklep carawaningowy, pracujący w nim handlowcy na pewno też pomogą w czasie wyboru. Jedną z najistotniejszych rzeczy, które trzeba mieć ze sobą, są meble kempingowe.

Ich wybór jest aktualnie ogromny, z tego też powodu nie powinno być żadnych problemów z kupnem. Przy okazji warto stawiać na towary zaprojektowane pod kątem wypraw, które zagwarantują dużą funkcjonalność, a jednocześnie po złożeniu będą zajmować niewiele przestrzeni. Bardzo dobrze w tym celu się sprawdzają na przykład krzesła kempingowe, ale wiele osób z dużym powodzeniem stosuje też modele wędkarskie. Obowiązkowym elementem wyposażenia na podróże na południe Europy będzie markiza – sklep carawaningowy. Nie jest ona bardzo duża, wygląda bardzo niepozornie, a jest ogromnie użyteczna w upalne dni. Po rozłożeniu można bowiem przyjemnie odpoczywać w cieniu, co na pewno wszyscy docenią.

Ciekawym, choć niezbyt jeszcze rozpowszechnionym gadżetem jest poziomujący najazd. Ma on postać klina, na który najeżdża koło kampera, w ten sposób łapiąc poziom. Wbrew pozorom jest do dość ważne, jeżeli akurat nie ma możliwości zaparkowania na równym podłożu. Inne przydające się podczas podróży akcesoria campingowe to siekierka i saperka, które zwłaszcza przydadzą się w lesie, mata zatrzymująca piasek i brud przed wejściem czy kieszenie siatkowe do zabezpieczania luźnych przedmiotów. Koniecznie zaopatrzyć się też trzeba w zestaw nietłukących naczyń, którym nie będzie straszna żadna podróż.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY